os de sepie

Crescatorii si iubitorii de pasari, autohtone sau exotice, comune sau rare, pot schimba idei aici.

Moderators: adinutzyc21, PaulT, laura34215

os de sepie

Postby mauryka on Sun Jun 19, 2011 8:01 pm

Salutare! Am si eu un perus si cam de o saptama este bolnav, sta infoiat nu mai canta si scoate semintele (le vomita). Am fost la medic, i-a facut o injectie dar degeaba! Este slabit si ma gandesc sa nu fie din cauza lipsei de calciu. Am observat ca nu mai rontaie din osul de sepie, pana se se imbolnaveasca ii placea mult! O fi din cauza ca miroase oribil osul de sepie? Ce as putea sa ii dau sa inlocuiasca osul?
mauryka
puiandru
puiandru

Re: os de sepie

Postby laura34215 on Tue Jun 21, 2011 12:37 pm

Schimba-i osul, cumpara-i altul nou. :roll: Multa sanatate. :)
"Nu confunda dragostea cu delirul posesiei, care aduce cea mai crunta suferinta. Caci, in ciuda parerii comune, nu dragostea te face sa suferi, ci instinctul proprietatii, care este tocmai contrariul dragostei." - Antoine de Saint-Exupéry
ImageImage
laura34215
MODERATOR
MODERATOR

Postby Corbu on Wed Jun 22, 2011 1:07 pm

Inainte de a schimba osul de sepie, schimba medicul veterinar. :wink:

Bafta desi ....! :|
Corbu
antrenat
antrenat

Postby mauryka on Wed Jun 22, 2011 5:47 pm

Corbu wrote:Inainte de a schimba osul de sepie, schimba medicul veterinar. :wink:

Bafta desi ....! :|

L-am scimbat. Am fost la un medic veterinar specializat pe pasari, mi-a zis ca ar avea o infectie la sistemul digestiv si mi-a dat tratament. acum desi elimina multa saliva cel putin poata sa manance cate ceva, sper sa isi revina!
mauryka
puiandru
puiandru

Postby Else on Wed Jun 22, 2011 10:24 pm

Oricum osul de sepie miroase...mă rog, are un miros specific. Şi nu cred că e de la os, pentru că prea mult nu mănâncă din el (mai mult îl roade). Poate să fie şi de la apă, cred. Nu ştiu ce să zic...vezi cum îi merge în următoarele zile... Multă sănătate! :)
Else
aproape alfa (user sub 16 ani)

Return to Pasari